Lokalita

Drevenica je situovaná v turisticky vyhľadávanej lokalite – na Liptove, v Liptovskom Trnovci. V srdci regiónu Liptov sa nachádza Liptovská Mara, ktorú prezývajú „Liptovské more“. Je tu široká možnosť rybolovu, v neďalekom kempe v Liptovskom Trnovci môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou po vodnom diele. V lete priehrada ponúka nielen kúpanie, ale aj rôzne vodné športy ako člnkovanie, surfovanie, jazdu na vodných skútroch a iné atrakcie. Na Liptove sa nachádza množstvo termálnych, minerálnych prameňov. Najznámejší je Liptovský Ján a kúpele Lúčky s liečivou vodou, kam turisti chodievajú na relax.

V Liptovskom Mikuláši sa nachádza Tatralandia, ktorá ponúka množstvo toboganov a bazénov s termálnou ale aj morskou vodou pre mládež, ale aj rodiny s deťmi. Ďalším lákadlom regiónu je Bešeňová, ktorá sa pýši či už najdlhším toboganom, ale aj najväčším saunovým domom, kde si môžete tiež oddýchnuť.

Liptov je známy aj tým, že ho obkolesujú hory zo všetkých strán. Obklopujú ho Nízke Tatry, Západné tatry, Vysoké Tatry, Chočské vrchy a Veľká Fatra. Turistika je zameraná, nie len pre zdatných turistov ale aj pre rodiny s deťmi vďaka lanovkám na Chopok. Tunajšie hory sú významným lákadlom aj pre cyklistov. Liptov ponúka vyše 800 km dlhé označené cyklotrasy.

Medzi najnavštevovanejšie horské lyžiarske strediská patria:: Jasná Nízke Tatry a v blízkosti v Ružomberku – Malinô Brdo ski&bike. Vďaka stredisku Jasná Nízke Tatry je Liptov považovaný za top región na lyžovanie. Ako jediné lyžiarske stredisko na Slovensku hostí svetové poháre v lyžovaní.

 Liptov sa môže pochváliť aj tunajšími jaskyňami, ktoré sú najviac navštevované spomedzi všetkých na Slovensku. Liptov reprezentujú Demänovská jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, ale aj Stanišovská jaskyňa, ktorá sa nachádza v Liptovskom Jáne.

Pre milovníkov histórie sa tu nachádza dedinka Vlkolínec, ktorá je zapísaná do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Významné a navštevované sú tu aj liptovské skanzeny. Významný pre tento región je Skanzen v Pribyline. Medzi navštevované lokality patria aj múzeá, galérie a kostoly ako napr. Liptovské múzeum alebo Galéria Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši, či Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku, drevený artikulárny kostol, ktorý je situovaný v obci Svätý Kríž.

Liptov má bohatú tradíciu na folklór, napriek tomu sa tu každoročne organizuje folklórny festival v obci Východná, ktorá priťahuje tisíce návštevníkov z Európy.

Pre deti je tu významný aj Zoo Kontakt, ktorý je typický svetom zvierat úplne zblízka. Nachádza sa pri Tatralandii.

Zaujímavý je aj dom hore nohami alebo Tatrapolis, ktorý je typický miniatúrami. Na Liptove nájdete fakt všetko, na čo si spomeniete.

Nudiť sa v tomto nádhernom regióne určite nebudete.